Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł
RÓŻA GRUNWALD - czerwona pnąca "Basia" - Róża spod Grunwaldu 0
RÓŻA GRUNWALD - czerwona pnąca "Basia" - Róża spod Grunwaldu - Kwiateo

Krótka historia "Róży spod Grunwaldu".

Historia tej róży nieodparcie łączy się z powstaniem sprzed ponad 20 laty Sklepu Spożywczo-Przemysłowego "U Pani Basi" we wsi Grunwald pod Aleksandrowem Łódzkim.

Przy wejściu do tegoż sklepu od wielu wielu lat rośnie róża, czerwona pnąca pięknie intensywnie i długo kwitnąca w serdecznie czerwonym kolorze róża.

Sadzona była tyle lat temu, że nawet właściciel nie zna nazwy jej odmiany, ani nawet gdzie i kiedy ją kupił.

Róża ta kwitnie długo i intensywnie, a przy okazji jest trwała i odporna. Ale nie o opisy i gadanie tu chodzi ... trzeba koniecznie przybyć na Grunwald do sklepu Pani Basi i przekonać się osobiście.

Nasz sklep Kwiateo mieści się 300m za sklepem Pani Basi w kierunku na Zgniłe Błoto i bardzo często przyjeżdżali do nas ludzie pytający właśnie o czerwoną pnącą różę.

Często słyszałem pytanie: "ale czy będzie taka jak u Pani Basi na sklepie?". Cóż, odpowiadałem: "nie - no nie będzie taka sama, bo to jest inna odmiana, więc będzie podobna, ale nie taka sama".

Po setnym pytaniu "czy będzie taka jak u Pani Basi?" postanowiliśmy coś zaradzić... pobraliśmy sadzonki od Pani Basi. Tzn. sadzonki róży, nie Pani Basi... 

I mając już te sadzonki, zleciliśmy znajomemu ogrodnikowi, żeby z tych sadzonek wyprodukował dla nas "Różę spod Grunwaldu".

Od 3 lat oferujemy naszym klientom najprawdziwszą "królową kwiatów - Różę spod Grunwaldu", niczym Basia spod Grunwaldu :-) 

 

PS

Róża różą, ale do Pani Basi trzeba koniecznie przyjechać po najlepsze pomidory pod słońcem.

Prawdziwe zdrowe pomidory uprawiane tradycyjną metodą - na oborniku.

Pomidory, które smakują pomidorem, a nie kartoflem.

Taki pomidor prosto z tunelu - to smak z mojego dzieciństwa :-)

 

Ogrodnik z Kwiateo 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium