Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

PREPARATY DO SZAMBA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW kwiateo

PREPARATY DO SZAMBA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Preparaty do szamba i oczyszczalni ścieków - tabletki do szamba i bakterie do szamba

 

Właściciele domów jednorodzinnych często nie mają możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków lub szambo, które jednak wymaga regularnego wywozu nieczystości, udrażniania rur czy rozpuszczania szamba. Jak najskuteczniej zadbać o swoje odpady? Poprzez stosowanie bakterii do szamba ekologicznego i przydomowych oczyszczalni ścieków. Tak zwana biodegradacja, czyli proces oczyszczania ścieków przy pomocy bakterii i tabletek do szamba, polega na dodaniu odpowiednich preparatów do szamba - mogą one być w formie proszku, tabletek czy kostek do szamba. Jak działają takie substancje? Odpowiedź brzmi: to zależy, co chcemy uzyskać. Rozwiązania uniwersalne czasami nie wystarczają. W zależności od zamierzonego efektu, powinniśmy wybrać różne środki do szamba. Do ich najczęstszych przeznaczeń zaliczamy:

— rozpuszczanie szamba - używane do tego są środki zawierające bakterie do szamba kolonizujące je i trawiące znajdujące się w nim odpady. Dobrze radzą sobie z rozkładem substancji organicznych, fekaliów, tłuszczu i neutralizacji detergentów,

— udrożnianie rur - poprzez wykorzystanie środków z enzymami, który zawiera również bakterie rozkładające tłuszcze,

— dezynfekcję i neutralizację nieprzyjemnych zapachów - najczęściej przeprowadzane za pomocą środka chemicznego, który zabija bakterie i pozwala na neutralizację szamba poprzez zahamowanie produkcji metanu. Taki preparat do szamba usuwa odór. Zazwyczaj po dezynfekcji szambo powinno być ponownie skolonizowane,

— usuwanie tłuszczu - wykonywane środkiem zawierającym skuteczne bakterie do szamba rozkładające tłuszcze.

 

Jak widać, nie zawsze celem jest zasiedlenie szamba - czasem jedynym rozwiązaniem jest oczyszczenie go poprzez użycie środków do dezynfekcji szamba. W innym wypadku może dojść do niekontrolowanego procesu rozkładu - zagniwania - co skutkuje nieprzyjemnym zapachem. Środki do szamba uchronią Cię przed tym!

 

Rozpuszczanie szamba - środki do szamba ekologicznego i przydomowych oczyszczalni

 

Skuteczne rozpuszczanie szamba i rozkładanie jego zawartości odbywa się za pomocą tabletek do szamba, bakterii w różnej formie i innych wydajnych preparatów do szamba. Służą one nie tylko do usuwania zanieczyszczeń ze zbiorników i oczyszczalni i udrażniania rur, ale też do odbudowy środowiska bakteryjnego, ponieważ zawierają minerały, pożywki organiczne oraz kultury bakterii bytujące pierwotnie w glebie oraz wodach powierzchniowych.

Oczyszczając szambo ten sposób zyskuje nie tylko użytkownik, ale też środowisko - szkodliwe substancje z szamba nie przedostają się do gruntu, a my zmniejszamy poziom zanieczyszczeń w naszym otoczeniu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium