Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

ZEOLIT minerał gruby 0,2-0,5mm 600kg utrzymuje wilgoć w piaszczystej i napowietrzenie w gliniastej glebie

Producent: Nawomix
Dostępność: produkt wycofany z oferty, zapytaj o zamiennik
Cena: 2 760,00 zł 2760.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

ZEOLIT naturalny użyźniacz glebowy.

ZEOLIT minerał utrzymujący wilgoć w trawniku i ogrodzie na glebach suchych.

ZEOLIT akumuluje nadmiar wody na glebach podmokłych i gliniastych.

600kg zeolitu - frakcja grubsza 0,2-0,5mm.

600kg - wysyłamy na palecie

ZEOLIT to naturalny minerał do stosowania w domu i w ogrodzie!!!

ZEOLIT reguluje stosunki wodno - powietrzne i temperaturowe w glebie.

ZEOLIT przedłuża działanie nawozów i magazynuje wodę.

ZEOLIT odkaża glebę z zanieczyszczeń chemicznych, niszczy jaja i larwy szkodników glebowych.

Okres stosowania - przez cały rok.

Zastosowanie i dawki:

- na trawniki już istniejące (do piaskowania trawników) - 1-2kg na 1m2 trawnika - rozsypac i podlać obficie.

- przed założeniem trawnika jako warstwa drenażowa - 10-20kg na 1m2 trawnika pod warstwę ziemi z nasionami.

- przy sadzeniu roślin - jako domieszka do sadzenia drzew i krzewów, oraz roślin domowych i balkonowych, rabatowych - 10-15% masy glebowej lub podłoża przed sadzeniem.

- jako ozdobna wyściółka wokół roślin - zacezpiecza przed chwastami i wyparowaniem wody - rozsypać warstwę ok. 5cm grubości po obwodzie rośliny.

Czy DROBNA frakcja, czy GRUBA frakcja zeolitu na trawnik ???

Odp.: Jeśli podczas zasilania zeolitem przeprowadzana jest wertykulacja lub aeracja wówczas polecamy frakcję zeolitu 0,2-0,5mm,

natomiast jeśli nie przeprowadzamy dodatkowych zabiegów jak wertykulacja, aeracja, wówczas należy zastosować drobniejszą frakcję zeolitu czyli 0-0,2mm.

 

ZEOLIT stosowany jest w uprawie roślin domowych, kwiatów balkonowych, przy zakładaniu rabat ogrodowych, przy zakładaniu i pielęgnacji trawników, oraz przy sadzeniu drzew i krzewów ogrodowych. ZEOLIT stanowi bardzo dobre dodatki od podłoży ogrodniczych i gleb. ZEOLIT to naturalny użyźniacz glebowy.

 

ZEOLIT ma za zadanie poprawę właściwości fizycznych i chemicznych gleb. ZEOLIT przyczynia się do tworzenia i utrwalania struktury podłoży i gleb. Zwiększa ich pojemność wodną i porowatość o ok. 30% oraz zwiększa pojemność sorpcyjną - skutkiem czego ułatwia przyswajanie składników pokarmowych zawartych w podłożu. Reguluje optymalne pobieranie składników nawozowych (makro- i mikroelementów). ZEOLIT zapobiega wymywaniu składników pokarmowych, co stwarza roślinom optymalne warunki dla ich wzrostu i rozwoju.

Zastosowanie ZEOLITU umożliwia mniej częste i obfite podlewanie roślin oraz optymalizuje warunki wodne i zapobiega wysuszaniu gleb i podłoży. ZEOLIT pochłania metale ciężkie i wiele innych zanieczyszczeń, zapobiegając przedostawaniu się ich do roślin. Skuteczność ZEOLITU została udowodniona podczas zakładania pól golfowych, boisk sportowych, trawników rekreacyjnych itp.

ZEOLIT może być stosowany również jako dodatek do wielu innych substratów: torfowych, z włókien kokosowych, kompostów przemysłowych, biopodłoży, mykopodłoży.

Jak zastosować ZEOLIT:
Frakcja ZEOLITU do 0,2mm oraz 0,2mm – 0,5mm umieszcza się na powierzchni gleby lub podłoża zaraz po wysianiu nasion lub posadzeniu sadzonek lub cebulek. Zalecana do tego celu jest taka ilość ZEOLITU, aby całkowicie przykryć powierzchnię gleby czy podłoża. Warstwa ZEOLITU zapobiega przede wszystkim wyparowaniu wody oraz rozwojowi chwastów. ZEOLIT natomiast stosowany jest przy sadzeniu lub przesadzaniu roślin. Na dno dołka wykopanego w glebie, w doniczkach lub kwietnikach, wysypuje się warstwę ZEOLITU o grubości 2-3 cm. Zaleca się także 10-15 % dodatku ZEOLITU do masy glebowej lub podłoża przed posadzeniem roślin. Mieszaninę tą należy dobrze wymieszać. W przypadku sadzenia lub przesadzania drzew i krzewów na dno wykopanego dołka wsypać warstwę około 3-5 cm ZEOLITU. Podczas zasypywania glebę przesypywać ZEOLITEM w ilości ok. 20 - 25 %. Rośliny obficie podlać. Trawniki - podczas zakładania nowego trawnika wymieszać glebę z 10 % ZEOLITEM na głębokość 5-15 cm. W trakcie pielęgnacji trawnika stosuje się 3x do roku tzw. piaskowanie zeolitem co zapewnia murawie dostępność wody i składników pokarmowych na dłuższy czas niż tradycyjnie.

 

ZEOLIT to produkt naturalny zawierający minerał glinokrzemianowy, charakteryzujący się wysoką pojemnością sorpcyjną, jonowymienną, katalityczną i doskonałymi właściwościami filtracyjnymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium