Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

HIMAL WERMIKULIT 1LITR podłoże ogrodnicze dodatek do podłoża do ukorzeniania sadzonek roślin

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9,99 zł 9.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Himal WERMIKULIT 1 LITR podłoże ogrodnicze dodatek do podłoża

WERMIKULIT - stosowany w ogrodnictwie jako dodatek do podłoży, poprawiający właściwości nawadniające i napowietrzjące, oraz spulchniające glebę.

WERMIKULIT - można mieszać z glebą w dowolnych proporcjach, oraz w zależności od gatunku roślin pod jaki chcemy zastosować wernikulit.

WERMIKULIT ekspandowany - to uniwersalny materiał otrzymywany podczas poddawania obróbce w wysokiej temperaturze minerałów biotytu, flogopitu oraz podobnych krzemianów zawierających magnez.

WERMIKULIT - jest to materiał o barwie połyskującej jasno-brązowej, który ma wysoką zdolność do przyjmowania i oddawania wody.

WERMIKULIT - jest odporny na wysokie temperatury, bardzo lekki i niepalny.

WERMIKULIT - w ogrodnictwie można go stosować jako dodatek do podłoży, poprawiając ich nawodnienie i napowietrzenie, oraz spulchnienie podłoża.

WERMIKULIT - może mieć istotny wpływ na poprawienie stosunków wodno-powietrznych podłoży ogrodniczych.

Wermikulit to minerał, zbliżony do minerałów ilastych, powstały w efekcie naturalnego procesu wietrzenia biotytu, flogopitu, niektórych chlorytów i innych krzemianów zasobnych w magnez.

Swoistą cechą wermikulitu jest to, że po obróbce wysokotemperaturowej oddaje wodę międzypakietową i zwiększa swoją objętość 10-25 razy przechodząc w formę spęczniałą. Po takim procesie wermikulit ma bardzo niską gęstość i niebywałą trwałość w zakresie temperatur od – 260°C do 1200°C. Produkowany jest w 4 frakcjach ziarnowych.

Zalety:

  • Napowietrzanie podłoża. Przy hodowli ogrodowej kwiatów i warzyw oraz kwiatów doniczkowych, wermikulit dostarcza niezbędnego powietrza, które przyśpiesza wzrost roślin. W przypadku zbyt piaszczystej gleby, pomaga zatrzymać w niej wodę i powietrze – czynniki warunkujące rozwój roślin. Wermikulit można łączyć z ziemią, torfem, kompostem zapewniając doskonałą kontrolę wilgotności oraz napowietrzania gleby. Korzenie rozrastają się szybciej, bardziej równomiernie i nie wymagają częstego podlewania.
  • Przyspieszenie kiełkowania nasion. Nawet w przypadku wysokich temperatur, rośliny mają zapewniony rozwój. Zauważalny będzie wzrost ilości kiełkujących nasion, a także wzrost szybkości kiełkowania.

Stosowanie:

  • Bulwy (cebulki) zasypujemy wermikulitem. Siła absorpcji wermikulitu działa w tym przypadku jako regulator, przeciwdziałając pleśnieniu i wahaniom wilgotności podczas przechowywania bulw. Dodatkowo bulwy są chronione przed nadmiernymi zmianami temperatur.
  • Hydroponiczna uprawa roślin. Jest to bezglebowa uprawa roślin w zbiornikach wodnych, w których rolę roztworu glebowego spełnia sztucznie sporządzony roztwór soli mineralnych. Rośliny najpierw zakorzeniają się w materiale obojętnym chemicznie, którym może być między innymi wermikulit, a następnie zapuszczają korzenie do roztworu.

Więcej informacji na stronie producenta www.himal.pl 

Polecam WERMIKULIT firmy Himal dla ogrodników i działkowców - mgr inż. ogrodnik Paweł Białas

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium