Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

REMLAKE preparat przeciw glonom w zbiorniku wodnym 1L 5L 15kg 25kg na glony oczyszczanie wody oczko wodne staw jezioro walka z glonami

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 89,00 zł 89.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

REMLAKE preparat przeciw glonom w zbiorniku wodnym 1L / 5L / 15kg / 25kg na glony oczyszczanie dna oczko wodne staw jezioro walka z glonami

REMLAKE na glony w zbiorniku wodnym - opakowanie i dawka:

1L (na 5-25mlustra wody) / 5L (na 25-125m2) / 15kg (na 75-375m2) i 25kg (na 125-625m2)

 

REMLAKE to preparat do oczyszczania i pielęgnacji zbiorników wodnych, jak: oczko wodne, staw, czy jezioro.

Działanie preparatu REMLAKE polega na eliminowaniu rozwoju glonów w wodzie, głównie poprzez wiązanie fosforanów  i związków azotowych zalegających w wodzie, powodując ograniczenie rozwoju glonów w tym zbiorniku wodnym.

REMLAKE - to profesjonalny preparat do oczyszczania i pielęgnacji zbiornika wodnego. Zawiera wyselekcjonowaną frakcję naturalnych minerałów, zapewniającą wysoką skuteczność wiązania toksycznych związków fosforowych i azotowych.

Aktywność preparatu RemLake w połączeniu z silnymi właściwościami sorpcyjnymi, pozwala na istotne ograniczenie wzrostu i rozwoju niekorzystnych organizmów wodnych takich jak glony, sinice, czy gnilne bakterie mułowe.

W rezultacie stosując preparat REM LAKE zbiornik dłużej utrzymuje dobrą jakość wody, która nie zakwita i może być bezpiecznie użytkowany przez cały sezon przez ludzi i zwierzęta.

REM-LAKE to innowacyjny środek przeznaczonym do zabiegów polegających na samoczyszczeniu i pielęgnacji naturalnych i sztucznych zbiorników wodnych.

Rem Lake powstał w efekcie wieloletnich badań nad nowymi formacjami użytkowymi skał wapiennych polskiego pochodzenia bogatych w związki wapnia i krzemu. Ta mowomyśl sprawiła, że możliwe jest równoczesne wiązanie obecnych w wodzie związków azotowych (N) i fosforowych (P), oraz magazynowanie ich w obrębie bezpiecznej struktury krzemianowej.

 

Zalety stosowania preparatu RemLake:

  • Ograniczenie wzrostu i rozwoju glonów w wodzie.
  • Zahamowanie procesów odpowiedzialnych za zakwitanie wody.
  • Regulacja pH odczynu zbiornika wodnego.
  • Zapewnienie przestrzeni życiowej dla pozytywnych mikroorganizmów wodnych.
  • Regulację struktury dna zbiornika.
  • Zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnej zbiornika wodnego.
  • Zbiornik wodny staje się on bezpieczny dla społeczeństwa (brak toksycznych zakwitów).
  • Staw / jezioro nie generuje nieprzyjemnych zapachów.
  • Stwarza doskonałe warunki dla prawidłowego funkcjonowania środowiska.

 

Preparat REMLAKE działanie - FILM: 

 

Sposób użycia / zastosowanie preparatu RemLake:

Preparat RemLake należy rozprowadzić równomiernie w miarę możliwości na całej powierzchni zbiornika. Przed aplikacją zaleca się zmieszać preparat RemLake z wodą w proporcji 1:1 (1 l wody na 1 kg preparatu RemLake). Produkt wykazuje największą aktywność przy stosowaniu przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego lub po jego zakończeniu. W trakcie sezonu wiosenno-letniego produkt należy stosować prewencyjnie. W przypadku silnie zeutrofizowanych zbiorników zalecana jest 2-krotna aplikacja w odstępie 3-4 tygodni między zabiegami. Produkt po aplikacji pozostawia zmętnienie wody przez okres do 3 dni. Preparat wykazuje wyższą skuteczność na dużych i średnich zbiornikach wodnych, niż na małych i płytkich oczkach wodnych. Duży ruch wody na małym obiekcie może powodować utrzymujący się efekt zmętnienia wody.

 

Dawkowanie preparatu RemLake:

Głębokość zbiornika wodnego

Powierzchnia zbiornika < 50 m2

Powierzchnia zbiornika 50-1000 m2

Powierzchnia zbiornika > 1000 m2

< 0,5 m

40 g

100 g

150 g

0,5 - 2 m

80 g

160 g

200 g

> 2 m

120 g

200 g

250 g

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium