Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Insol pH 5litrów Zakwaszacz Podłoża z nawozem nawóz do azalii rhododendronów hortensji borówek

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 139,90 zł 139.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Insol pH 5litrów Zakwaszacz Podłoża

Insol pH 5litrów Zakwasza Podłoża

Nawóz azotowo-fosforowo-potasowy z siarką

(Do nawożenia roślin wrzosowatych)
Nawóz WE INSOL pH jest nawozem doglebowym o składzie dostosowanym do odżywiania roślin wymagających kwaśnego podłoża: borówki wysokiej, wrzosów, różaneczników, iglaków,itp.
Uwaga! Stosowanie INSOLu pH powoduje zakwaszenie podłoża.

Charakterystyka nawozu
Nawóz INSOL pH jest cieczą barwy jasnożółtej mieszającą się z wodą w dowolnych proporcjach.

Zasady stosowania
INSOL pH stosować doglebowo, do podlewania roślin w trakcie uprawy, w stężeniu 0,2-0,3% (2-3 ml nawozu na 1 litr wody) zależnie od twardości wody i pH podłoża, 3-6 razy od początku wegetacji do końca czerwca, w dawce od 1 do 6 litrów roztworu każdorazowo, zależnie od wielkości rośliny (np. wrzos - 1 litr, 5-letnia borówka wysoka - 6 litrów/roślinę).
Zaleca się prowadzić okresowe pomiary pH podłoża i na ich podstawie ustalać wielkość dawki i częstotliwość podlewania w zależności od wymagań uprawy. Dla dobrania dawki INSOLu pH - przed założeniem plantacji - w celu odpowiedniego ustawienia kwasowości należy próbkę podłoża zmieszać z rozcieńczonym INSOLem pH (np.: 5, 10, 20, 40 ml INSOLu pH zmieszać z około 250 ml wody, otrzymany roztwór zmieszać z jednolitrowymi porcjami podłoża i zostawić w zamkniętych torebkach foliowych na ok. 10-14 dni, potem w próbkach oznaczyć pH i na tej podstawie dobrać dawkę INSOLu pH).
INSOL pH stosowany łącznie z nawadnianiem oczyszcza instalację z osadów - można go stosować tylko w instalacji odpornej na korozję (tworzywa sztuczne, stal kwasoodporna).
Właściwości
Gęstość: 1,3 kg/dm3
Skład nawozu w % (m/m):
Azot amonowy (N) 2,600
Azot azotanowy (N) 5,900
Fosfor (P2O5) (ortofosforany) 3,100
Potas (K2O) 4,700
Siarka (S) 3,000


Zalecany również do stosowania przed założeniem uprawy w stężeniu od 1% do 3% w zależności od pH podłoża (10-30ml na 1litr wody).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium