Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

HIMAL PODKORZEŃ WIP z WERMIKULITEM i PERLITEM 1Litr stymulator ukorzeniania+wermikulit+perlit uniwersalny ułatwia ukorzenianie sadzonek roślin

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 7,99 zł 7.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

HIMAL PODKORZEŃ WIP 1Litr to PODKORZEŃ z WERMIKULITEM i PERLITEM

PODKORZEŃ WIP to podłoże do ukorzeniania + stymulator wzrostu korzeni

 

PODKORZEŃ WIP (Podkorzeń z wermikulitem i perlitem) - preparat ułatwiający ukorzenianie roślin, wzbogaca podłoże pod siew. Stosowany jako samodzielne podłoże lub jako dodatek do ziemi (w proporcji 1 część PODKORZENIA WIP + 3-4 części ziemi).

PODKORZEŃ WIP - ułatwia ukorzenianie sadzonek, oraz przesadzanie już rosnących roślin.

PODKORZEŃ WIP - preparat ułatwiający ukorzenianie sadzonek, jak również przesadzanych starych roślin, których system korzeniowy został uszkodzony podczas przesadzania.

PODKORZEŃ WIP - poodkorzeń wzbogaca również podłoże pod siew.

PODKORZEŃ WIP - to polepszacz podłoża zaszczepiony żywymi kulturami korzennej mikroflory. W jej składzie występują dobroczynne dla roślin grzybnie i kultury bakteryjne, oraz składniki humusowe.

PODKORZEŃ WIP - ułatwia przesadzanie roślin, preparat ułatwia ukorzenianie sadzonek i roślin, wzbogaca podłoże pod siew. Poprawia warunki startu i rozwoju roślin.

PODKORZEŃ WIP - jest to ekologiczny produkt nowej generacji.

PODKORZEŃ WIP - dodatek do wzbogacania podłoża w doniczkach, skrzynkach, czy w ogrodzie.

PODKORZEŃ WIP - znakomicie chłonie wodę i przepuszcza powietrze, można stosować sam lub po zmieszaniu z ziemią.

PODKORZEŃ WIP - szczególnie polecany do siewu, rozsady, ukorzeniania i przesadzania roślin.

PODKORZEŃ WIP - wermikulit i perlit to produkty pochodzenia wulkanicznego, w pełni ekologiczne, cenne dla roślin.

Przez wiele lat produkty do ukorzeniania firmy Himal były szeroko stosowane z bardzo dobrym rezultatem przez producentów sadzonek.

Wieloletnie doświadczenia firmy Himal pozwoliły opracować skuteczną metodę ukorzeniania sadzonek roślin.

Możemy rozróżnić dwie metody ukorzeniania sadzonek: uproszczoną i bardziej skuteczną lecz również bardziej wymagającą - kompleksową. Opisujemy obydwie metody ukorzeniania sadzonek.

UPROSZCZONA METODA UKORZENIANIA polega tylko na maczaniu gałązek (sadzonek) w papce z wody i prepartu Podkorzeń A aqua, Podkorzeń B aqua lub Podkorzeń AB aqua.

KOMPLEKSOWA METODA UKORZENIANIA obejmuje dodatkowo przygotowanie odpowiedniego podłoża (PODKORZEŃ WiP) i zasilenie dolistne preparatem ZIELONY BUSZ. Zastosowanie Zielonego Busza czy PODKORZENIA WIP uwzględnia potrzeby roślin w procesie ukorzeniania w zakresie zapasów składników pokarmowych, jak też ułatwienia powstania mykoryzy przy korzeniach.

KOMPLEKSOWA METODA UKORZENIANIA, krok po kroku:

1. Przygotowanie podłoża do ukorzeniania. Do ukorzeniania sadzonek / roślin stosujemy PODKORZEŃ z Wermikulitem i Perlitem (P-WIP) zmieszany z niewielką ilością ziemi (maksymalnie 4 części ziemi na jedną część P-WIP).

2. Dolistne potraktowanie ZIELONYM BUSZEM rośliny matecznej lub sadzonki. Opryskiwanie sadzonki (gałązki) nawozem ZIELONY BUSZ zasilającym w fosfor (fosfor sprzyja ukorzenianiu) w stężeniu 2 do 5%. Bez sprawnych korzeni fosfor najlepiej podać dolistnie co jest wielokrotnie skuteczniejsze niż zastosowanie nawozu fosforowego na łodygę lub do gleby (pobieranie fosforu z gleby, gdy nie ma jeszcze korzeni jest znikome). Dodatkowym zadaniem Zielonego Busza jest zabezpieczenie sadzonki przed chorobami i szkodnikami. Można to zrobić najlepiej 2 do5 dni przed odcięciem gałązki, przez opryskiwanie rośliny matecznej, z której będzie odcinana gałązka, albo przez opryskiwanie już obciętej gałązki (mniej skuteczny wariant lucz czasami nie ma możliwości opryskania roślin matecznych przed pobraniem sadzonek). W przypadku, gdy nie zależy nam tak bardzo na zabezpieczeniu sadzonki przed chorobami,ekonomicznie uzasadnione jest zastosowanie dolistnego nawozu fosforowego BUSZ M w stężeniu 1%. Busz M zawiera 24% P2O5, 7% K2O , 6,5% N oraz mikroelementy. Busz wzmocni nie tylko pobrane gałązki, ale również rośliny, z których te gałązki pobieramy. Ponieważ nie zawiera zbyt dużo azotu, nie spowoduje nadmiernego wypędzenia tych roślin.

Więcej informacji na stronie producenta www.himal.pl 

Polecam PODKORZEŃ WiP firmy Himal dla ogrodników i działkowców - mgr inż. ogrodnik Paweł Białas

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium