Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Florovit do ROŚLIN KWAŚNOLUBNYCH JESIENNY 3kg 150m2 zakwaszający glebę zimowy nawóz do rododendronów hortensji wrzosów borówek NPK Mg+S

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 49,90 zł 49.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Florovit JESIENNY do ROŚLIN KWAŚNOLUBNYCH 3kg do 150m2 zakwaszający glebę zimowy nawóz do rododendronów hortensji wrzosów borówek NPK Mg+S

Kompleksowy nawóz jesienny - zabezpiecza rośliny kwaśnolubne zimą przed mrozem.

3kg - na ok. 100-150m2 ogrodu

Nawóz granulowany jesienny posypowy zawiera zwiększoną ilość fosforu (P) i potasu (K), jednocześnie minimalną dawkę azotu (N). Tak opracowany skład nawozu jesiennego zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój roślin nie tylko jesienią, ale również wiosną i latem, jednocześnie wpływa bardzo pozytywnie na poprawę jakości gleby. Nawóz jesienny wzmacnia rośliny, a tym samym zabezpiecza rośliny przed przemarznięciem w ciężką bezśnieżną zimę.

Nawóz jesienny do roślin kwasnolubnych polecany jest przez ogrodników zakładających tereny zieleni również jako nawóz do zastosowania przed sadzeniem roślin, przed założeniem ogrodu - bez względu na termin jego zastosowania.

Jesienny nawóz do rośl. kwaśnych firmy Inco to wysokogatunkowy nawóz dostosowany do polskich warunków klimatycznych i glebowych.

Nawozy jesienne stanowią bardzo ważny element w dokarmianiu roślin w ogrodzie, na rabacie, w parku.

Nawóz Florovit jesienny do roślin kwaśnolubnych - skład (N,P,K, MgO, SO4):

azot (N) - 4,0

fosfor (P) - 10,5

potas (K) - 18,0

oraz magnez (MgO) 4,0 i siarka (SO4) 35,0

Nawóz Florovit jesienny do roślin kwaśnolubnych - termin nawożenia:

VIII, IX - zalecany

Przez pozostałe miesiące w roku stosowanie nawozu jesiennego do roślin kwaśnolubnych jest również możliwe, jeżeli analiza podłoża wykaże, nadmiar azotu (N) przy jednoczesnym niedoborze fosforu (P) i potasu (K).

Nawóz kwaśny jesienny polecany jest przez ogrodników zakładających ogrody również jako nawóz przed założeniem ogrodu, przed sadzeniem roślin - bez względu od pory roku w jakiej sadzimy rośliny.

Nawóz Florovit jesienny do roślin kwaśnolubnych - dawkowanie:

Granulki nawozowe należy równomiernie rozsypać na powierzchni rabaty roślinnej, równomiernie, nie punktowo, głównie pod koronami roślin i pod roślinami w ilości 1kg na ok.40-50m2. Nawóz należy rozsiewać w taki sposób, aby granulki nawozu trafiały na powierzchnię ziemi, pod rośliny, w strefie korzeniowej roślin.

Nawóz polecany przez mgr inż. ogrodnik Paweł Białas - ogrodnik Kwiateo.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium