Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

BIO-KALONIT uniwersalne MINERAŁY do STREFY FILTRACYJNEJ 25L (ok.21kg) do 1m3 filtr biologiczny oczko wodne staw zbiornik wodny oczyszczalnia ścieków

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 229,00 zł 229.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

BIO-KALONIT - uniwersalne MINERAŁY do STREFY FILTRACYJNEJ - do FILTRA BIOLOGICZNEGO 25L (ok.20-23kg) minerału na 1m3 objętości wody

BioKalonit minerały filtracyjne do oczka wodnego / stawu kąpielowego / stawu rybnego / karpie Koi 100% EKOLOGICZNY

Opakowanie 25L minerałów na 1000L - uniwersalny substrat do zbiorników wodnych

STAW KĄPIELOWY / staw z rybami i roślinami / oczko wodne / przydomowa oczyszczalnia ścieków / zbiornik retencyjny - HydroIdea Hydro Idea

width=153width=163

BIO-KALONIT ( BioKalonit ) - uniwersalna bezpieczna i tania mieszanka minerałów filtracyjnych do zastosowania w różnych typach zbiorników wodnych.

BIO-KALONIT ( BioKalonit ) - nie wydziela do wody fosforanów i innych szkodliwych związków.

BIO KALONIT ( Bio Calonit ) - doskonałe podłoże do zbiorników wodnych, zastępuje zwykły żwir i inne kruszywa.

BIOKALONIT - podstawowy produkt wypełniający naturalne filtry mineralno-rośline i filtry bagienne.

BIO-KALONIT - stwarza bardzo dobre warunki dla roślin repozycyjnych i pełni rolę filtra biologicznego.

BIO KALONIT - pochłania metale ciężkie i pierwiastki radioaktywne. Adsorbuje amoniak, związki azotu i fosforu.

BIOKALONIT - porowatość mieszanki przekraczająca 25%.

BIO KALONIT - posiada doskonałe właściwości jonowymienne i sorpcyjne, a także charakteryzuje się wysoką absorbcją fosforanów, związków azotu i amoniaku.

BIOKALONITE - kolejna zaleta, to ograniczenie rozwoju glonów jednokomórkowych i nitkowatych.

BIOKALONIT - stwarza idealne warunki dla korzeni roślin repozycyjnych. Doskonałe siedlisko dla pożytecznych mikroorganizmów i bakterii.

BIOKALONIT - inna zaleta usuwanie fitoplanktonu i związków chloroorganicznych, oraz redukcja pasożytów i bakterii chorobotwórczych.

BIOKALONIT - 1 m3 BioKalonitu waży ok. 800-900 kg (czyli 25L waży ok. 20-23kg). Standardowo pakowany do wiadra 25 L.

BIOKALONIT - UNIWERSALNA mieszanka MINERAŁóW FILTRACYJNYCH do zbiorników wodnych - DAWKOWANIE / dozowanie:

Wypłukać pod bieżącą wodą i rozsypać w oczku wodnym lub stawie kąpielowym lub w innym zbiorniku wodnym.

Opakowanie 25 litrów wystarcza na 1 m3 wody.

W większych zbiornikach 1 m3 mieszanki stosujemy do 10 m3 wody.

Stosuj preparat zgodnie z etykietą produktu.

width=531

W jaki sposób aplikować BioKalonit ?

Wypłukać pod bieżącą wodą i rozsypać w oczku wodnym lub stawie kąpielowym. Opakowanie 25 litrów wystarcza na 1 m3 wody. W większych zbiornikach 1 m3 mieszanki stosujemy do 10 m3 wody.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania preparatu BioKalonit ?

Złoże mineralne BioKalonit to mieszanka kilku naturalnych minerałów, kilku skał pochodzenia wulkanicznego i kilku minerałów zmodyfikowanych. Substrat składa się m.in. z obrabianych termicznie skał węglanowych, porowatych skał węglanowo-krzemionkowych, tufów i wyselekcjonowanych zeolitów. Główne składniki BioKalonitu posiadają wyjątkowo duże zdolności sorpcyjne w stosunku do fosforanów (PO4). BioKalonit posiada doskonałe właściwości jonowymienne oraz sorpcyjne. Pochłania pewne ilości azotu w formie amonowej (NH3) oraz amoniaku (NH4), likwiduje metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne i usuwa z wody związki chloroorganiczne (THM i MX). Mieszanka ma bardzo dużą powierzchnię właściwą i porowatość, dzięki czemu z jednej strony wyłapuje różne zanieczyszczenia i cząsteczki koloidalne, z drugiej – zapewnia prawidłowy rozwój stabilnego i wydajnego biofilmu, który usuwa z wody m.in. fitoplankton i bakterie chorobotwórcze. Ponadto z substancji zaabsorbowanych przez substrat korzystają rośliny wodne oraz bagienne, co ma duże znaczenie dla ich rozwoju i procesu samooczyszczania się wody. BioKalonit przyczynia się do zachowania równowagi biologicznej, a tym samym do ograniczenia rozwoju glonów jednokomórkowych i glonów nitkowatych, stwarza również idealne warunki dla systemu korzeniowego roślin wodnych. Mieszanka wspomaga proces samooczyszczania się wód i ułatwia rozwój drobnych organizmów wodnych, takich jak rozwielitki.

BioKalonit to obecnie najtańsza, najlepsza i najbardziej wydajna, uniwersalna mieszanka minerałów przeznaczona do oczyszczania wody w naturalnych stawach kąpielowych, osiedlowych zbiornikach retencyjnych, przydomowych oczkach wodnych i w dużym stopniu w przydomowych oczyszczalniach ścieków.

Zastosowanie BioKalonitu:

Naturalne stawy kąpielowe, kąpieliska publiczne, oczka wodne, filtry mineralno-roślinne, filtry bagienne, oczyszczalnie hydrobotaniczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, osiedlowe zbiorniki retencyjne, stawy rybne wymagające najwyższej jakości wody, zielone dachy, itp.

Co warto wiedzieć o BioKalonicie?

BioKalonit usuwa z wody fitoplankton i związki chloroorganiczne (THM i MX), niszczy pasożyty i bakterie chorobotwórcze, pochłaniania metale ciężkie i likwiduje pierwiastki radioaktywne. W skład mieszanki wchodzą wyselekcjonowane skały węglanowe, skały węglanowo-krzemionkowe, skały i tufy wulkaniczne a także zeolity o dużej czystości. Istnieje możliwość wzbogacenia BioKalonitu o dodatkowe adsorbenty fosforu i minerały typu BioChalix, w zależności od potrzeb wynikających z analizy parametrów wody. Porowatość BioKalonitu stwarza idealne warunki do rozwoju mikroorganizmów i pożytecznych bakterii, które rozkładają zanieczyszczenia w wodzie i ułatwiają rozwój drobnym organizmom wodnym takim jak dafnie. Z substancji zaabsorbowanych przez minerały korzystają rośliny wodne. W konsekwencji otrzymujemy zbiornik wodny zrównoważony biologicznie, co wspomaga proces samooczyszczania się wody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium