Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

BIO-CHALIX MINERAŁY do STREFY FILTRACYJNEJ i SORPCJI FASFORU BIG-BAG 1m3 (870kg) na 250m3 wody 2-8mm oczko wodne staw zbiornik wodny BioChalix Hydro

Dostępność: produkt wycofany z oferty, zapytaj o zamiennik
Cena: 17 280,00 zł 17280.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

BIO-CHALIX - BIG-BAG 1m3 - minerały do STREFY FILTRACYJNEJ + sorpcja fosforanów - HAMUJE wzrost GLONóW 1000L minerałów na 250.000L objętości wody

BioChalix frakcja 2-8mm do oczka wodnego / stawu kąpielowego / stawu rybnego / jeziora 100% EKOLOGICZNY

Opakowanie BigBag 1m3 mieszanki minerałów na 250m3 wody - minerały sorbujące fosforany z wody i hamujący wzrost glonów nitkowatych i sinic

STAW KĄPIELOWY / staw z rybami i roślinami / oczko wodne - HydroIdea Hydro Idea

width=153

BIO-CHALIX (BioChalix) - Naturalny i czysto mineralny adsorbent fosforanów o frakcji 2-8 mm, który stosuje się jako wysokowydajne i łatwo wymienne złoże filtracyjne w komorach filtrów, w strefach regeneracyjnych zbiorników wodnych, w flitrach bagiennych i filtrach do stawów kąpielowych w celu szybkiej redukcji fosforanów w zbiorniku wodnym.

BIO-CHALIX (BioChalix) - to naturalny i całkowicie bezpieczny mineralny adsorbent związków fosforu. Mieszanka minerałów o frakcji 2-8 mm i sorpcji fosforu dochodzącej do 188g w 1kg.

BIO CHALIX - stosowany jest przede wszystkim w celu sorpcji fosforu do poziomu niższego niż 0,01mg na litr wody.

BIOCHALIX - w związku z tym jest szeroko wykorzystywany w filtrach bagiennych, filtrach do oczek wodnych, strefach regeneracyjnych w stawach kąpielowych, oczyszczalniach hydrobotanicznych i w przydomowych oczyszczalniach ścieków.

BIO-CHALIX - bardzo wydajny, o wyjątkowo dużej powierzchni aktywnej – dzięki swojej porowatości sięgającej 34 % stanowi doskonałe podłoże dla bakterii rozkładających zanieczyszczenia organiczne.

BIO CHALIX - długofalowe i efektywne wiązanie fosforanów.

BIOCHALIX - do stosowania w każdym rodzaju zbiornika wodnego.

BIO CHALIX - doskonałe medium filtracyjne do oczek wodnych i stawów kąpielowych.

BIOCHALIX - Idealne podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych, porowatość mieszanki dochodząca do 34%. Sorpcja fosforu dochodząca do 188g na 1kg mieszanki.

BIOCHALIX - pakowany luzem w BIG-BAGI po 1m3 lub w mniejszych opakowaniach w wiadra 25L z 2 woreczkami.

BIOCHALIX - 1m3 substratu waży ok. 870kg.

BioChalix – badanie sorpcji fosforu - analiza skał i minerałów sorpcja fosforu >>> (.pdf)

BIOCHALIX - minerały filtracyjne sorbujące fosforany, hamujące rozwój GLONóW nitkowatych i ZIELENIC - DAWKOWANIE / dozowanie:

Sprawdzić parametry wody, wsypać do woreczków i dobrze zamknąć.

Wypłukać pod bieżącą wodą i woreczki umieścić w systemie filtracyjnym lub w miejscu przepływu wody.

W większych zbiornikach BigBag 1m3 (1000L) stosujemy do 250m3 (250.000L) wody.

W mniejszych zbiornikach opakowanie 25 litrów powinno być stosowane do max. 25m3 wody.

1kg mieszanki pochłania w stawie kąpielowym w idealnych warunkach do 188gram fosforu.

Alternatywne użycie: rozsypać w strefie regeneracyjnej bezpośrednio na rury drenarskie.

BioChalix w większej ilości podnosi pH wody, przed jego użyciem należy sprawdzić czy pH nie przekracza 8,4.

Może lekko barwić wodę i powodować powstawanie osadów utrzymujących się przez kilka dni.

Stosuj preparat zgodnie z etykietą produktu.

width=531

W jaki sposób aplikować BioChalix?

Sprawdzić parametry wody, wsypać do woreczków i dobrze zamknąć. Wypłukać pod bieżącą wodą i woreczki umieścić w systemie filtracyjnym lub w miejscu przepływu wody. Alternatywne użycie: rozsypać w strefie regeneracyjnej bezpośrednio na rury drenarskie. Opakowanie 25 litrów powinno być stosowane do max. 25 m3 wody. W większych zbiornikach 1 m3 stosujemy do 250 m3 wody. 1 kg mieszanki pochłania w stawie kąpielowym w idealnych warunkach do 188 gram fosforu. BioChalix w większej ilości podnosi pH wody, przed jego użyciem należy sprawdzić czy pH nie przekracza 8,4. Może lekko barwić wodę i powodować powstawanie osadów utrzymujących się przez kilka dni.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania preparatu BioChalix?

Mieszanka naturalnych minerałów i wybranych partii skał wapiennych o najwyższych parametrach jakościowych, poddanych specjalnemu procesowi technologicznemu w celu zwiększenia ich porowatości, właściwości sorpcyjnych i jonowymiennych. Głównym zadaniem złoża mineralnego BioChalix o frakcji 2 do 8 mm jest wiązanie, pochłanianie i usuwanie fosforu ze zbiorników wodnych, do poziomu poniżej 0,01 mg/l. BioChalix wzbogaca wodę w wapń i dzięki swojej dużej porowatości stanowi doskonałe podłoże siedliskowe dla bakterii, rozkładających zanieczyszczenia organiczne. Jest to aktualnie najmocniejszy naturalny adsorbent fosforanów. BioChalix, w zależności od warunków, może pochłonąć od 85 do 180 gram fosforu w przeliczeniu na 1 kg mieszanki. Jest to najmocniejszy adsorber fosforanów dostępny na rynku.

Co warto wiedzieć o BioChalixie?

BioChalix to naturalny i całkowicie bezpieczny mineralny adsorbent związków fosforu. Stosowany jest przede wszystkim w celu sorpcji fosforu do poziomu niższego niż 0,01 mg na litr wody. W związku z tym BioChalix jest szeroko wykorzystywany w filtrach bagiennych, filtrach do oczek wodnych, strefach regeneracyjnych w stawach kąpielowych, oczyszczalniach hydrobotanicznych i w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Bardzo wydajny, o wyjątkowo dużej powierzchni aktywnej – dzięki swojej porowatości sięgającej 34 % stanowi doskonałe podłoże dla bakterii rozkładających zanieczyszczenia organiczne.

BioChalix zdecydowanie ogranicza rozwój jednokomórkowych zielenic i glonów nitkowatych. Adsorpcja fosforu ze zbiornika wodnego i przekazanie go roślinom odbywa się przy całkowitym pominięciu glonów.

W skład BioChalixu wchodzą naturalne minerały oraz wybrane partie skał wapiennych najwyższej jakości, których porowatość, właściwości sorpcyjne i jonowymienne zostały zwiększone w procesie specjalnej obróbki technologicznej.

Fosfor to decydujący składnik dla rozwoju glonów nitkowatych: 0,1 mg fosforu = 0,306 mg jonów fosforanowych. Wartość graniczna, powyżej której następuje szybki rozwój glonów wynosi 0,035 mg/l fosforanów.

BioChalix w sposób ciągły i długofalowy redukuje zawartość fosforu w wodzie poniżej decydującego dla rozwoju glonów poziomu 0,01 mg/l.

Produkt przy właściwym stosowaniu jest całkowicie bezpieczny dla flory i fauny w zbiornikach wodnych. BioChalix posiada atest PZH.

Właściwości BioChalixu:

  • ogromna pojemność sorpcyjna względem fosforanów
  • duża aktywna powierzchnia własna
  • porowatość dochodząca do 34%
  • wzbogacanie wody o wapń
  • ograniczenie i hamowanie rozwoju glonów wszelkiego rodzaju
  • doskonałe podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych
  • posiada atest PZH

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium