Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł
PLONAR-ACTIVE-IGLAK-3-kg zatępuje obornik kompost ekologiczny naturalny nawóz pod iglaki rośliny iglaste sklep ogrodniczy kwiateo.jpg
 • nowość

PLONAR ACTIVE do IGLAKÓW 3kg naturalny nawóz granulowany ekologiczny użyźniacz podłoża gleby sypki zastępuje obornik kompost pod rośliny iglaste iglaki

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 45,99 zł 45.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

PLONAR ACTIVE IGLAKI 3kg - ekologiczny granulowany nawóz użyźniacz glebowy EkoDarPol

3kg Plonaru Active polecany na ok. 225m2 pod rośliny iglaste - zastępuje 3 TONY OBORNIKA.

PLONAR nawożenie WIOSNĄ, LATEM i JESIENIĄ, przed posadzeniem roślin iglastych i nawożenie już rosnących roślin iglastych:

świerk, sosna, jodła, daglezja, thuja, żywotnikowiec, cis, jałowiec, metasekwoja, cyprysik i innych.

PLONAR ACTIVE IGLAKI - ekologiczny użyźniacz glebowy w postaci granulowanej, łatwej do użycia, zakwalifikowany do użytku w ROLNICTWIE EKOLOGICZNYM.

PLONAR ACTIVE IGLAKI - ekologiczny nawóz organiczno-mineralny, poprawiający żyzność gleb. Zawiera makro i mikro elementy oraz wysokie stężenie kwasów humusowych.

PLONAR ACTIVE DO IGLAKÓW - przeznaczony jest do nawożenia, polepszania i rekultywacji gleb pod rośliny iglaste.

PLONAR ACTIVE POSIADA SWIADECTWO EKOLOGICZNE.

PLONAR ACTIVE POD IGLAKI - korzyści ze stosowania:

 • Zapewnia doskonałą kondycję roślin iglastych i piękne wybarwienie igieł;
 • Poprawia strukturę gleby;
 • Utrzymuje optymalną wilgotność w strefie korzeniowej roślin;
 • Zatrzymuje składniki pokarmowe w glebie i pozwala na ich lepsze wykorzystanie (zmniejsza straty składników pokarmowych powodowane wymywaniem);
 • Aktywuje rozwój rodzimej pozytywnej mikroflory bakteryjnej;
 • Przywraca naturalną żyzność gleb, zwiększając zawartość próchnicy oraz kumulując składniki pokarmowe i wodę.

PLONAR ACTIVE POD IGLAKI - skład minimum:

 • 35% – materia organiczna;
 • 65% – Kwasy humusowe
 • Fosfor P2O5 – 3,5%
 • Potas K2O – 6,5%
 • Wapń CaO – 9%

PLONAR ACTIVE POD IGLAKI - sposób stosowania:

Do roślin iglastych już rosnących: Rozsypać granulki Plonaru Active w ilość od 5-10dkg nawozu pod koronę rośliny iglastej - czym większa i starsza roślina tym dawka nawozu Plonar jest większa. Następnie przegrabić nawóz z glebą i podlać obficie wodą. Powyższe nawożenie zalecamy stosować 2-3 razy do roku wiosną, latem i jesienią w miarę możliwości w równych odstępach czasu lub w miarę potrzeb roślin. Następnie udeptać podłoże wokół rośliny i podlać obficie wodą.

Sadząc rośliny iglaste: 5-10dkg Plonaru Active należy wymieszać z glebą przeznaczoną do obsypania bryły korzeniowej w dołku. Następnie udeptać podłoże wokół rośliny i podlać obficie wodą. Im większa i starsza roślina tym dawka nawozu Plonar jest większa. 

Rekultywacja gruntu pod rośliny iglaste (rekultywacja = przywracanie do właściwej użyteczności i kultury gruntu przed sadzeniem roślin): Rozsypać granulki Plonaru Active w ilość 2kg nawozu na 100 mi przegrabić lub przekopać z wierzchnią warstwą gleby. Zabieg ten wykonuje się przed sadzeniem roślin iglastych lub w obrębie korony pod starymi drzewami / krzewami iglastymi, które mają po latach wyjałowioną glebę, a chcemy im pomóc i je odżywić, a tym samym wzmocnić.

Uniwersalność nawozu Plonar Active pozwala na stosowanie go w dowolnym okresie wegetacji w zależności od potrzeb pokarmowych roślin.

Przy doborze ilości do aplikacji nawozu Plonar Active należy brać pod uwagę wymagania pokarmowe roślin oraz zasobność gleb.

Do rekultywacji gruntów i gleb zdegradowanych stosujemy wyższą dawkę Plonaru Active.

PLONAR ACTIVE POD IGLAKI - przechowywanie:

Nawóz Plonar Active należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach pod przykryciem zabezpieczającym przed zamoknięciem i zawilgoceniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium