Zamówienia / Porada ogrodnika

Tel.: 530680556

Email.: sklep@kwiateo.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Himal PODKORZEŃ A Aqua 100g puder DUŻE OPAKOWANIE w PROSZKU UKORZENIA SADZONKI PÓŁZDREWNIAŁE i ZDREWNIAŁE typu IGLAKI ukorzeniacz

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 33,99 zł 33.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Himal ukorzenia ! Podkorzeń A Aqua DUZE OPAKOWANIE 100g (naturalny stymulator wzrostu korzeni w formie proszku / pudru / ukorzeniacz)

Podkorzeń A Aqua - do ukorzeniania SADZONEK PóŁZDREWNIAŁYCH i ZDREWNIAŁYCH

HIMAL ukorzenia ! PODKORZEŃ A Aqua 100g puder / proszek - to preparat poprawiający właściwości gleby, w formie proszku / pudru - stymulator wzrostu korzeni sadzonek półzdrewniałych i zdrewniałych.

HIMAL PODKORZEŃ A Aqua - do trudnokorzeniących się sadzonek półzdrewniałych i zdrewniałych jak np: świerk, tuja - żywotnik, cis, magnolia, berberys, perukowiec, leszczyna, migdałek, aktinidia, winorośl, cyprysik, wiśnia ozdobna... i inne sadzonki zdrewniałe i półzdrewniałe.

PODKORZEŃ A Aqua - to środek preparat poprawiający właściwości gleby, mający korzystny wpływ na wzrost i rozwój roślin. Oferowany w formie proszku do bezpośredniego stosowania, przeznaczony do zwiększania systemu korzeniowego i przyspieszania ukorzeniania do sadzonek półzdrewniałych i zdrewniałych roślin ozdobnych np. typu iglaki, różanecznik.

Podkorzenie produkowane przez firmę Himal - są trwałe, ponieważ są w formie pudru (nie zawierają wody, w której następuje szybszy rozkład hormonów) i nie przenoszą chorób z zakażonych sadzonek na zdrowe. Obcięte boczne pędy (gałązki) zanurza się w odpowiednim ukorzeniaczu na 0,5-2 cm i sadzi do wcześniej przygotowanych dołków. Natomiast przy pikowaniu sadzonek już ukorzenionych zanurza się lub obsypuje korzonki.

Podkorzeń to produkt naturalny nowej generacji, polepszacz podłoża zaszczepiony żywymi kulturami korzystnej mikroflory. W jego składzie występują dobroczynne dla roślin grzybnie i kultury bakteryjne oraz składniki humusowe. Ułatwia przesadzanie roślin, wzbogaca podłoże pod siew. Poprawia warunki startu i rozwoju.

Ukorzenianie sadzonek / zanurzanie w papce z Podkorzenia: Do opakowania z Podkorzeniem należy dolać zbliżoną ilość objętościową wody i odczekać około pół godziny w celu aktywowania żywych pozytywnych mikroorganizmów i substancji aktywnych zawartych w preparacie. Następnie w powstałej podkorzeniowej papce należy zanurzyć dolną część sadzonki przygotowanej do ukorzeniania, a następnie umieścić ją w podłożuucisnąć podłoże i podlaćZabezpieczyć sadzonki przed nadmiernym parowaniem.

Rośliny doniczkowe: Celem wzbogacenia podłoża dla roślin doniczkowych należy wymieszać 1 część PODKORZENIA z 4 częściami podłoża.

Przesadzanie roślin o odkrytych korzeniach: 250 ml PODKORZENIA wymieszać z 0,5 litra wody. Zostawić na 30 minut. Korzenie przesadzanych roślin należy maczać w otrzymanej zawiesinie i sadzić w uprzednio przygotowane dołki.

Przesadzanie roślin z bryłą podłoża: Tuż pod bryłą korzeniową umieścić 1 łyżkę stołową PODKORZENIA, podlać obficie wodą i posadzić roślinę.

Kłącza i rośliny cebulowe: Do dołka pod roślinę wsypać 1-2 łyżki stołowe PODKORZENIA, podlać obficie wodą i posadzić roślinę.

Drzewa i krzewy: Zależnie od wielkości rośliny 150ml lub 250ml wsypać bezpośrednio pod korzenie. Można też wymieszać z dwu- lub czterokrotną ilością podłoża, zalać około 4 litrami wody i posadzić roślinę.

Nasiona: Rowki lub dołki pod nasiona wzbogacić mieszanką, sporządzoną przez wymieszanie PODKORZENIA z dwu- lub czterokrotną ilością podłoża.

UWAGA: Używać wyłącznie wodę bez chloru, która nie niszczy mikroflory.

100g preparatu zajmuje objętość ok. 200-250ml

 

Himal ukorzenia ! PODKORZEŃ A Aqua poleca mgr inż. ogrodnik Paweł Białas (autor pracy magisterskiej o wpływie UKORZENIACZY firmy HIMAL na ukorzenianie sadzonek rośliny Aphelandra Squarrosa) Sklep Ogrodniczy KWIATEO PL

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium